2020_21
Universitat
Rovira i Virgili
Guia docent 
Facultat de Lletres
A A 
català 

Organització

ÒRGANS DE DIRECCIÓ I GESTIÓ DE LA FACULTAT DE LLETRES

 

Degà: Josep Sánchez Cervelló

A/e: degafll@urv.cat                              Tel. 977 55 81 01

 

Vicedegana i responsable dels ensenyaments de Comunicació Audiovisual, de Publicitat i Relacions Públiques i de Periodisme: Sunsi Huertas Roig

A/e: sunsi.huertas@urv.cat                    Tel. 977 29 94 37

 

Secretari i responsable de l'ensenyament d'Antropologia i Evolució Humana: Jaume Vallverdú Vallverdú

A/e: jaime.vallverdu@urv.cat                 Tel. 977 29 94 77

 

Responsable de l’ensenyament d’Anglès: Jordi Lamarca Margalef

A/e: jordi.lamarca@urv.cat                    Tel. 977 55 95 33


Responsable de l’ensenyament de Llengua i Literatura Catalanes: Jordi Ginebra Serrabou

A/e: jordi.ginebra@urv.cat                     Tel. 977 55 97 52


Responsable de l’ensenyament de Llengua i Literatura Hispàniques: Antoni Nomdedeu Rull

A/e: antonio.nomdedeu@urv.cat             Tel. 977 55 95 54

 

Responsable de l’ensenyament d'Història: Jordi Diloli Fons

A/e: jordi.diloli@urv.cat                         Tel. 977 55 88 33

 

Responsable de l’ensenyament d’Història de l'Art i Arqueologia: Lícia Buttà

A/e: licia.butta@urv.cat                        Tel. 977 55 95 84

 

Coordinador del Màster d'Antropologia Mèdica i Salut Global: Àngel Martínez Hernàez

A/e: angel.martinez@urv.cat                  Tel. 977 55 81 39


Coordinadora del Màster d’Antropologia Urbana, Migracions i Intervenció Social: Yolanda Bodoque Puerta

A/e: yolanda.bodoque@urv.cat                Tel. 977 55 87 31


Coordinadora del Màster d'Arqueologia Clàssica: Eva Subías Pascual    

A/e: eva.subias@urv.cat                         Tel. 977 55 86 92


Coordinador del Màster d'Arqueologia del Quaternari i Evolució Humana (Erasmus Mundus): Carlos Lorenzo Merino

A/e: carlos.lorenzo@urv.cat                     Tel. 977 55 97 32

 

Coordinador del Màster de Comunicació Estratègica en la Societat del Risc: Enric Castelló Cogollos

A/e: enric.castello@urv.cat                      Tel. 977 55 85 31


Coordinadora del Màster d'Ensenyament i Adquisició de l'Anglès com a Llengua Estrangera / Segona Llengua: Isabel Oltra Massuet

A/e: coord.mele.angl@urv.cat                  Tel. 977 55 94 51


Coordinadora del Màster d'Ensenyament de Llengües: Espanyol com a Llengua Estrangera: Maria Bargalló Escrivà

A/e: maria.bargallo@urv.cat                     Tel. 977 55 95 41


Coordinador del Màster de Recerca Avançada en Estudis Humanístics: Jesús Carruesco Garcia

A/e: jesus.carruesco@urv.cat                   Tel. 977 29 94 46


Coordinadora del Màster de Traducció Professional Anglès-Castellà: Ester Torres Simón

A/e: ester.torres@urv.cat                         Tel. 977 55 88 62

 

Coordinadora del Màster Interuniversitari d'Estudis de Dones, Gènere i Ciutadania: Imma Pastor Gosálbez

A/e: inma.pastor@urv.cat                        Tel. 977 55 83 66

 

Coordinadora del Màster Interuniversitari d’Identitat Europea Medieval: Marta Serrano Coll

A/e: marta.serrano@urv.cat                     Tel. 977 55 85 74


Coordinador del Màster Interuniversitari de Joventut i Societat: Gaspar Maza Gutiérrez

A/e: gaspar.maza@urv.cat                      Tel. 977 55 88 63

 

Coordinadora del Màster Interuniversitari de Música com a Art Interdisciplinària: Jesús Carruesco Garcia

A/e: jesus.carruesco@urv.cat                   Tel. 977 29 94 46